ADDRESS


EMAIL

PHONE

Zdravá sladidla pro vaše dezerty


Pečete rádi sladké dezerty, koláče, bábovky nebo i různé dorty? Pečení patří k nejkrásnějším aktivitám, zejména tehdy, když se blíží víkend, a s ním i vidina dokonalé sladké snídaně, kterou jste si sami připravili, naservírovali a můžete si už jen užívat volný čas. Stejně tak se tyto domácí výtvory perfektně hodí k odpolední nedělní kávě. Mnozí z vás určitě také milují ten pocit, když mohou svým oblíbeným receptem a výsledkem podarovat své blízké a když se po sladkostech doma jen zapráší.

barevné dounuty

Pokud si však chcete dlouhodobě udržet štíhlou linii, jistě nám dáte za pravdu, že nejtěžší do žaludku i pro naše problematické partie jsou právě sladká těsta, cukr, marmelády, vesměs všechny slazené dezerty a moučníky, které tak milujeme.

Není však potřeba skoncovat ihned s konzumací těchto dobrot. Stačí pouze trochu zapátrat a najít si vhodnou alternativu například ke klasickému cukru, medu, nebo jiným umělým sladidlům. Většina náhražek, které vám nyní hodláme představit, mají základ v přírodních surovinách, a proto se nemusíte obávat, že by pro vás byly těžko stravitelné nebo nebyly k sehnání v běžných obchodech. Někdy si však musíte trochu pohledat, než natrefíte na produkt, který vaší chuti i vašim receptům bude nejlépe vyhovovat.

čokoládové brownies

  1. Xylitol neboli březový cukr patří k nejvíce oblíbeným náhražkám cukru. Cena xylitolu se pohybuje kolem 169 Kč za 500g, což je hmotnost většího balíčku, který vám vydrží opravdu dlouho.
  2. Dále můžete vyzkoušet třeba třtinový cukr nebo melasu, které jsou zase nejvíce podobné bílému cukru, mají však zajímavé exotické aroma, zejména nejtmavší třtinový cukr.
  3. Palmové sladilo volí nejčastěji ti z nás, kteří jsou obětmi cukrovky. Chutná trochu po medu a rovněž v něm pocítíte trochu exotiky.
  4. Stévie je často k dostání především v podobě sirupu. Pokud tedy máte raději slazení tekutými produkty, jistě si ji zamilujete.