ADDRESS


EMAIL

PHONE

Jak vybírat vhodné hračky pro děti? Rozhoduje věk i zájmy dítěte!


Každé dítě potřebuje hračky, se kterými si hraje nebo za pomoci kterých, objevuje svět. Jejich oblíbené pohádkové postavičky jsou těmi nejlepšími parťáky.

Jak vybírat vhodné hračky pro děti? Rozhoduje věk i zájmy dítěte!

Každý zkušený rodič obvykle ví, čím potěšit své dítě, výběr hraček ale není vždycky úplně jednoduchý. Ono totiž je dneska tolik různých hraček, na výběr máme opravdu z obrovské nabídky, že se občas v tom může ztrácet i ten nejzkušenější z rodičů. Hlavně, když už dítě má hraček doma dostatek. Jenže co je dneska dostatek? Děti hračky potřebují ke svému vývoji, některé hračky jsou výchovné, naučné jiné jen tak pro radost. Nevíte, jakou hračku zvolit? V rozhodnutí vám pomůže hned několik faktorů.

pexels-photo-168866

Co by správná hračka měla mít?

Každé dítko je naprostý originál, hračky ale milují všechny děti. Při výběru hračky určitě rozhodují zejména zájmy dítěte, hračka může být orientována na to, co se dítěti líbí, když totiž hračka dítě nezaujme, nikdy si s ní hrát nebude a doma tak bude ležet někde zahrabaná v koutě. Například holčičce, která miluje panenky, nebudeme kupovat vláček, dítěti, které se zblázněno do zvířátek zase panenku a podobně. Vztah dítěte ke hračce je velmi důležitý. Když dítě naváže ke hračce vztah, může si s ní nejen hrát, začne i poznávat a k tomu jsou pak skvělé interaktivní hračky se spoustou naučných prvků.

Taková dětská hračka by pak měla rozhodně být i bezpečná, ale i snadno udržovatelná, omyvatelná nebo pratelná. Také by se s ní mělo dítěti dobře manipulovat v závislosti na jeho věku. Hračky podle věku dítěte má smysl vybírat jen v prvních letech života, později, už si dítě hraje skutečně jen s tím, co ho zaujme, k čemu bude mít vztah a co se mu bude líbit.

pexels-photo-2790771

Oblíbení hrdinové!

Dneska máme nejrůznější typy hraček, většina hraček pro předškolní děti a mladší má právě naučný a výchovný charakter. Co si ale budeme nalhávat, děti odjakživa tíhly ke svým oblíbeným pohádkovým hrdinům. Mít hračku s takovým hrdinou, je pro ně taky obrovsky důležité. Některé hračky a postavičky vládnou už několika generacím, třeba jako Krteček, Křemílek a Vochomůrka, Šmoulové nebo lokomotiva Tomáš. Mašinka Tomáš hračky Masinka-tomas jsou u dětí obzvláště oblíbené, které dítě by si rádo nepostavilo svou vlastní železnici? Navíc Tomáš a jeho přátelé se v televizních pohádkách objevují již od roku 1984.

Dnes už je spousta pohádkových hrdinů, ke kterým děti tíhnou.