ADDRESS


EMAIL

PHONE

Vyrobit automobil není jen tak


Výroba automobilů je spolu s leteckým a elektrotechnickým průmyslem jedním z nejsložitějších oborů lidské činnosti. Sestává z obrovského množství úkonů, které na sebe navazují ve složitém komplexu výroby jednotlivých dílů a jejich kompletace a montáže. Je to natolik specializovaná záležitost, že by bylo velmi obtížné vysvětlit laické veřejnosti přesný proces jednotlivých výrobních kroků, a zřejmě by tomu předcházelo mnohatýdenní školení či výuka.

výroba automobilů

Jedním z procesů je také zhotovení vstřikovacích forem pro plastové výlisky HRO TECHNOLOGY a.s. V automobilech se nachází stovky komponentů z plastických hmot velmi rozmanitých tvarů i vlastností, a tyto díly jsou také podrobovány prototypovým zkouškám a inovačním postupům. Když pak vozidlo opustí výrobní halu, musí být také zajištěn odborný servis, a proškolení mechanici musí dokázat zvládnout s těmito plastovými výrobky pracovat, případně je opravovat, měnit za nové, sledovat jejich životnost, monitorovat způsob poškození a upozorňovat na nedostatky, které vznikají v běžném automobilovém provozu.

dědeček automobil a Charlie Chaplin

Spolupráce prototypových zkušeben a testování vozů před spuštěním sériové výroby jsou klíčové pro úspěch tohoto procesu, ale velmi důležitá je proto i spolupráce s odbornými servisy v průběhu výrobní praxe, aby se zamezilo chybám a nevhodně zvoleným technologiím.

Výroba vozidel je proces neustále se vyvíjejí, který využívá zkušeností z předchozích let, ovšem na druhou stranu jsou zde také požadavky trhu a snaha o snížení ceny prodávaných vozů, aby byly dostupnější široké veřejnosti. Je to vlastně začarovaný kruh mezi vývojovou konstrukcí, prototypovými dílnami, sériovou produkcí vozů, automobilovými servisy a samotnými zákazníky.

Až si půjdete koupit nový vůz, vzpomeňte si na to, že k tomu, abyste v něm mohli usednout za volant, je zapotřebí mnoho úsilí stovek až tisíců zaměstnanců na velmi rozmanitých pracovištích.