ADDRESS


EMAIL

PHONE

Pohoupejte se s námi na závěsné houpačce


Zamysleli jste se někdy nad tím, proč mají děti tak v oblibě různé pouťové atrakce, kde vévodí houpačky? A proč se rády pohupují na dětském hřišti, i když je tu řada jiných herních lákadel? Kdybyste se dětí zeptali, proč vítězí ve volbě her v exteriéru právě dětská závěsná houpačka, možná by vám nedokázaly odpovědět napřímo slovními argumenty, ale přitom by tam uvnitř svého já měly jasno. A zřejmě by je neodlákal od houpání ani mobilní telefon a tablet.

houpací lavice

Dětská ukolébavka – pokusíme se na tuto otázku odpovědět oklikou, například skrze dětské ukolébavky. Když maminka konejší své psychicky rozladěné batole a bere jej do rukou, zcela automaticky vykonává houpavé pohyby. Podobně se chová, jestliže se dítě rozpláče v kočárku, načež je kočárek mírným houpáním uveden do podobného pohybu a brzy dětský pláč utichá. Houpání zkrátka klidní mysl a navozuje pocit pohody.

houpačky na hřišti

I dospělí se houpají – houpání ale není pouze doménou dětí, houpačku si instalují i dospělí, například na zahradě ve formě houpací lavice. Pohoupat se není zkrátka nic dětinského a měli bychom tento pohyb přijmout jako naprosto přirozený životní projev. Neodsuzujte nikoho za to, že se chce houpat a neodsuzujte ani sebe a naopak si houpání dopřejte častěji. Klidně každý den, není to nic infantilního, ačkoli se o tomto tělesném pohybu někteří lidé nechvalně vyjadřují.

Houpání musí být bezpečné – houpačkám podezřelé chatrné konstrukce se vyhněte velkým obloukem. Můžete si tu totiž přivodit i smrtelný úraz. Jestliže tedy chystáte překvapení pro vaše děti a necháte instalovat houpačku u vás doma, důvěřujte firmám, které se mohou pochlubit dobrými zákaznickými referencemi. Houpačky lze totiž zhotovit jak precizně a v robustním provedení, tak i ošizené, s pochybnou pevností jednotlivých komponentů. Zároveň si prověřte i celkovou nosnost výrobku, abyste nebyli překvapeni, že vás nebo vaše děti zakoupená houpačka neunesla.