ADDRESS


EMAIL

PHONE

Také rádi nakupujete v second handech


Second hand se již na počátku devadesátých let stal spíše hanlivým symbolem těch, co nemají dostatek prostředků pro pořízení kvalitního značkového oblečení, a bohužel tomu nahrával i samotný nabízený sortiment. Opatřit si tehdy kvalitní textilie v second handu bylo téměř nemožné, lidé tam odkládali mnohdy skutečně nevkusné modely a někdy i značně opotřebené a vzhledově ne zrovna líbivé.

džínové kalhoty

Toto už ale dávno neplatí. Od té doby uplynuly tři desítky roků a zároveň se pozměnil i náhled na samotné second handy. Tyto obchody se začaly plnit kvalitnějším zbožím, což je také dáno tím, že se sortiment textilu značně rozšířil, a stal se dostupnější pro širokou veřejnost. Někteří z vás si možná vybaví, kolik peněz lidé utráceli ke konci dvacátého století za docela obyčejné džínové kalhoty, za mikiny, bundy, tenisky a další oděvní a obuvní položky, což bývala částka v poměru k tehdejšímu platu rozhodně nezanedbatelná.

oblečení ve skříni

Výhodou současných „sekáčů“ je větší šíře sortimentu a kvalita nabízených výrobků, což může někdy vést k dojmu, že tyto obchody mohou konkurovat i běžným obchodům s oděvy. Naleznete tu mnohdy i modely skutečně velmi zajímavé, téměř neopotřebené, a také jedinečné, s nimiž se v obchodní síti již nesetkáte. O jedné výhodě se tu však chceme zmínit zcela záměrně :

Sepraná bavlna – máte-li rádi bavlněné výrobky a dáváte-li jim přednost před syntetikou, možná vám také vadí u nového oblečení jejich hrubost a tvrdost. Nové bavlněné oděvy nejsou vždy měkoučké a heboučké, a zejména u domácích tepláků, triček, mikin a hlavně pyžama to není nic příjemného. Jestliže ovšem nakoupíte bavlnu v sekáči, budete mít téměř jistotu, že půjde o sepraný kus oděvu, velmi příjemný na dotek. Toto ocení v podstatě každý, kdo má rád skutečné pohodlí a komfort, a kdo dává přednost volnému ležérnímu oblečení.