ADDRESS


EMAIL

PHONE

Zažívačí potíže


Problémy se zažíváním trápí velkou část populace. Někdo má tu smůlu, že má onemocnění, které ho dokážou značně omezit na životě. Typickým příkladem je Crohnova choroba či galerie na lepek či laktózu. Takoví lidé potom musí mít speciální stravu, která nebude jejich problémy se zažíváním zhoršovat. Jíst podle takto přísné diety je často náročné jak na přípravu, tak na shánění vhodných potravin. A co je horší – v případě bezlepkové diety jde o velmi citelný zásah do rodinných financí.

bolest břicha

Lidem se nevyhýbají ani problémy s jednotlivými orgány trávicí soustavy. Typickým příkladem je žlučník. Ten je zodpovědný za trávení tuků, takže typické problémy se žlučníkem jsou spíše pro jedince, kteří si se zdravou stravou nelámou hlavu a jedí příliš mastných jídel. Laicky řečeno, žlučník nestíhá strávit všechno co musí, a začne stávkovat. Problémy se žlučníkem se většinou projevují jako bolesti krátkodobého nebo dlouhodobého charakteru. Pokud problémy přetrvávají, vyústí většinou do koliky, která se musí léčit ihned. Potíže se žlučníkem často vedou i ke vzniku žlučníkových kamenů a musí se řešit operací. Výjimkou nejsou ani nádorová onemocnění. Potom je potřeba usadit dietu, která může problémy zmírnit nebo vyřešit.

šálek čaje

Pokud i vás trpí potíže se žlučníkem, určitě byste měli začít úpravou stravy a vynechávat smažená a jinak tučná jídla. Váš ošetřující lékař vás poučí o žlučníkové dietě, což je stravovací plán pro lidi, kteří trpí nadýmáním, bolestmi či žlučníkovými kameny. Váha pacienta na tento stav nemá vliv – problémy se žlučníkem mají i štíhlí lidé, jde jen o to jak se každý stravuje.

Upravit tyto potíže můžete i poměrně snadno. Žlučníkový čaj se používá již celý desetiletí, a pomůže vám i dnes. Obsahuje směs bylinek, které vám pomohou zmírnit bolesti a zbavit tělo zánětu. Doporučuje se při prvních příznacích potíží se žlučníkem.