ADDRESS


EMAIL

PHONE

Průvodce barvami posuvných dveří skříní na míru


Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, do jaké míry nás ovlivňují barvy předmětů, jimiž se obklopujeme? Všimli jste si, že se již běžně prodávají černé dětské kočárky, a že je také lidé kupují? Kdyby výrobci přišli s černým kočárkem například za socialismu, byl by dotyčný zřejmě považován za blázna, a pokud by nešlo vysloveně o humornou recesi, zřejmě by skončil v některé psychiatrické léčebně. Je totiž známo, že černá vyvolává silné deprese, a pokládat do ní malé děti, to je jako byste je vkládali do rakve.

interiér bytu

Barvy mají velký vliv na lidskou psychiku i při výrobě nábytku a samozřejmě se to týká i dekoru posuvných dveří vestavěných skříní https://www.sten-skrine.cz/.

Červená a oranžová – těmito barvami oživíte interiér, v němž převládají studené barvy, zejména bílá, modrá a zelená. Hodí se tam, kde chcete vnitřně zahřát a rozproudit energii. Nekombinujte je ale s černou, protože pak mohou vyvolávat agresivitu, závist a zášť.

žluté skříňky

Žlutá – s barvou Slunce můžete vyrukovat kamkoli. Uvolňuje psychické bloky, zlepšuje náladu a podporuje zdravé zažívání a práci žaludku. Žlutá je vynikající zejména tam, kde se pohybují děti, a těhotné ženy. Má ale i velmi pozitivní vliv na seniory.

Zelená – s barvou listů rostlin nepokazíte také nic, jen si dejte pozor, aby tu nescházely některé teplé barvy, zelená je totiž barvou chladnou a osvěžující, a nehodí se příliš do uzavřených místností bez denního světla (předsíní) nebo do prostor na severní straně domu. K zelené se dobře hodí výrazná červená.

Modrá – modrá je barvou kreativity, je velmi vzdušná a zároveň studená. Je skvělou volbou do sluncem prozářených prostor, což oceníte zejména v horkém létě. Modrá je dobrou volbou do ložnic a dětských pokojů.

Fialová – fialová je nejstudenější barvou, ale zároveň podporuje vnitřní klid, vyrovnanost a duchovní povědomí. Fialovou můžete zastoupit i barvou růžovou, která je barvou lásky a porozumění.