ADDRESS


EMAIL

PHONE

Když vruty, tak kvalitní


Pokud někdo pracuje se dřevem, potřebuje pochopitelně nejen dřevo samotné. Toto se musí i něčím řezat, i dlabat, brousit, pilovat, ohlazovat, přitesávat, sekat a pochopitelně nejednou i spojovat dohromady. Je celá řada činností, které se musí provádět, než z pouhého dřeva vzniknou hotové výrobky jakéhokoliv druhu.

Na rozdíl od nějakých těch dřevěných maličkostí se ale u větších výrobků a konstrukcí obvykle nevystačí s jediným kusem dřeva, ze kterého by se to zhotovilo. A pak je logické, že se to vyrábí z více dílů, které se nakonec musí logicky spojit v jediný celek. A co se k takovému spojování používá?

pohozené vruty

Pokud má jít o spoje, které už se nikdy nemají rozpojit, dá se to třeba slepit nebo sbít hřebíky. Ale někdy tu má být i možnost ony části zase rozpojovat, pokud je to třeba, a pak se neobejdeme bez vrutů. Což je něco připomínající šrouby, ale skutečné šrouby to nejsou. Je to vzdáleně šrouby připomínající, ale jde o spojovací prvky postupně se zužující a sloužící k tomu, aby se zavrtávaly do dřeva a držely v něm, a to bez matice.

Takové tesařské vruty do dřeva jsou prostě mnohdy potřeba. Dejme tomu když si někdo staví pergolu, altánek, přístřešek na auto a podobně. Těmi se spojí jednotlivé díly tohoto výtvoru, které drží pohromadě, ale které lze v případě potřeby i lehce rozmontovat na původní díly. Což lze dělat s takovými vruty i opakovaně.

srovnané vruty

A kde takové vruty vzít? Samozřejmě vám je prodají v kdejakém kutilském obchodě. Ale ne vždy se tu dá spolehnout na kvalitu. A protože jsou i dřevěné výtvory, které mají vydržet po dlouhou dobu, je lepší nakoupit ony vruty u někoho, kdo je nabízí v té nejvyšší možné kvalitě. A to činí zejména montážní a stavební firmy zpravidla právě zde. Protože tady seženou to pravé, a navíc je tu možná i speciální objektová nabídka podle rozpisu materiálu.