ADDRESS


EMAIL

PHONE

Potřebujete občas něco poslat?


Když na internet uniklo video, kde se kurýr chová k zásilkám velmi nestandardně, kdy do nich kopal a házel s nimi, bylo všem jasné, že to je jeden z hlavních důvodů, proč tolik balíčků chodí rozbitých. Nepomáhá ani to, že si připlatíte za doručení křehkého zboží. Balíček musí být opravdu velmi dobře zabalený a ještě označený jako křehké, a když i přesto zákazníkovi dojde rozbitá zásilka, bude naštvaný většinou na obchod.

balení balíčku

Jak eliminovat riziko rozbití?
Rozbít se dá skoro všechno. Jedna z mála věcí, která většinou transport přežije, jsou textilie. Jsou měkké a tak s nimi kurýři mohou házet o zem jak se jim zachce. Bohužel se toto děje i s křehkým zbožím, a tak je nutné si dá záležet na tom, do čeho ho zabalíte. Zboží by se v balíčku nemělo pohybovat a to ani v případě, že nejde například o sklo nebo porcelán. Určitě si kladete otázku čím zboží zabalit. Běžně používané jsou bublinkové folie, sáčkové výplně, různé polystyrenové kousky a samozřejmě zbytky všeho, co se kde najde.

balík krabice

Protože ale žijeme v době kdy se klade důraz na ekologii, je dobré tomu přizpůsobit i balení zásilek. Můžete svoje balíčky balit do lepších materiálů, které nepředstavují tak vysokou zátěž pro životní prostředí. Ekologické balení https://www.balteto.cz/spočívá v používání co nejmenšího počtu obalových materiálů, a také v používání rozložitelných a opakovaně použitelných materiálů. U nás si můžete koupit nejen ekologické obaly, ale i stroj na nafukování sáčků, které slouží jako výplně. Díky nim se v balíčku nepohne nic.

Skvělým tipem na balení balíčků je i používání kartonů z objednávek, které jste si objednali vy sami, a používání výplní třeba ze skautovaného papíru. Balte i vy svoje objednávky tak abyste zbytečně nezatěžovali přírodu. Při balení se snažte využít materiál, který už máte k dispozici. Nemusíte mít kartičky ani speciální papír, protože lidé to stejně vyhodí.