ADDRESS


EMAIL

PHONE

Kdo vás nenechá na holičkách?


Už jste někdy zažili, co to je skutečný nedostatek peněz? Už víte, jaké to je, když si člověk nemůže zaplatit to, co je mu zapotřebí, a možná dokonce vůbec nic? Pokud ano, jistě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že v žádném případě není o co stát. Protože to takové je. Život bez peněz je natolik nepříjemný, že by si něco takového každý rád odpustil, kdyby mohl. Jenže osud je takový, jaký je, a tak někdy dolehnou finanční problémy na leckoho. A klidně i na mě nebo na vás.

A kvůli tomuto potenciálnímu riziku, kterému se nemusíme být schopni vyhnout, je lepší vědět raději už v předstihu, jak se zachovat, kdyby na něco takového došlo. Kdo je na podobnou eventualitu připraven, ten jí spíše dokáže úspěšně vzdorovat a přečká dobu, kdy nebude stát jeho existence za to.

spousta mincí

Každý z lidí, který nezvládá svoji ekonomickou situaci, potřebuje obvykle pomoc. A to znamená v případě nedostatku peněz možnost někde získat další. A protože se to kolem nás mecenáši nehemží, je obvykle záhodno vzít zavděk aspoň půjčkou.

Jenže ani půjčky se u nás nerozdávají na potkání, ani ty nemají lidé ve finanční tísni jisté. Aby někdo nějakou půjčku dostal, musí nejdřív dokázat, že je připraven a schopen ji i vrátit. Což je u půjček samozřejmost. Ale takové prokazování bonity je často nad schopnosti těch, kdo půjčku potřebují. Mnozí nemají ani dostatečné příjmy, ani skvěle vypadající registry dlužníků, a pak mají tu smůlu, že se ve všech bankách se zlou potážou. A často jim už zbývá jedině nebankovní hypotéka Hypotéky bez registru, která ještě nemusí být nedostupná. Protože za ni se ručí nemovitým majetkem, a tak se nemusí o takovou nabídku bát žádat ani lidé, jimž v bance odmítli vyhovět.

jedna mince

Díky povinné zástavě nemovitosti jsou tedy nebankovní hypotéky tím, co může zachránit před nouzí i ty, kteří by jinak byli ztracení. A proto si nebankovní sektor nezaslouží opovrhování, které si zasloužil kvůli černým ovcím kdysi. V minulosti, která už je dávno minulostí.