ADDRESS


EMAIL

PHONE

Jaké výhody mají dřevostavby


I v dnešní době se stane, že si někdo pořídí pozemek, aby si na něm následně postavil dům. Jistě, ceny jsou stále vyšší, to však některé lidi neodradí. Pravdou však je, že se každý snaží, aby náklady byly co nejnižší. I proto volí často ty nejlevnější varianty.

Jen málokdo se však zamyslí nad možností dřevostavby. Většina lidí ji totiž považuje za něco podřadného, co rozhodně není tak dobré, jako klasická stavba. Co si však neuvědomují, je to, že i tento typ domů má své vlastní výhody.

klasický cihlový dům

Tou první je samozřejmě cena. Ta je zde mnohem nižší, už jen proto, že je potřeba mnohem méně materiálu. Díky tomu tak můžeme mít podstatně menší rozpočet, což znamená, že si takovýto dům může dovolit mnohem více lidí. Dalo by se říci, že se jedná o jednu z možností řešení bytové krize.

To však není vše. Jistě, cena je důležitá, avšak opomenout nelze ani rychlost a jednoduchost stavby. Tam, kde běžný zděný dům stavíte i déle než rok, máte dřevostavbu hotovou maximálně za pár měsíců. Můžete tak začít bydlet mnohem dřív.

dřevostavba

Ovšem ani samotné bydlení není bez pozitiv. Dřevo má poměrně slušné tepelné vlastnosti. To znamená, že v létě bude ve vašem domě chládek, naproti tomu pak v zimě teplo. Navíc se v mrazech i mnohem snadněji vyhřeje, neboť dřevo drží teplo mnohem lépe. Váš domov tak bude mnohem pohodlnější a útulnější.

Jistě, jdou zde i nevýhody. Rozhodně není tak odolný jako ten cihlový, zvláště proti živelním pohromám. Také nelze zapomínat na riziko vzniku požáru, neboť dřevo je známé tím, že dobře hoří. Proto je potřeba vždy dbát na opatrnost při manipulaci s otevřeným ohněm.

I přes tato negativa se však jedná o variantu bydlení, nad kterou stojí za to se alespoň zamyslet, zvláště pokud zrovna neoplýváte penězi. Je totiž možné, že právě toto řešení bude vhodné přesně pro vás, a byla by tedy škoda jej opominout.