ADDRESS


EMAIL

PHONE

Jak zaplatit pozemek?


Nikdo si nepostaví dům ani nic jiného, pokud nemá místo, kde by to postavil, tedy stavební pozemek. A protože u nás všechno někomu patří, nelze jenom tak někam přijít a onen kus půdy si pro stavbu zabrat. Parcela se musí od někoho nejprve koupit. A na její koupi jsou samozřejmě potřeba peníze.

Takže si člověk prohlédne nabídky pozemků, vybere si ten, který se mu nejvíc líbí, vezme peníze a koupí si ho. Ale má to jeden háček. A tím je skutečnost, že my lidé obvykle ony potřebné peníze nemáme. Chtěli bychom uzavřít takový obchod, ale nemáme čím ho financovat. Protože tady rozhodně nejde o pakatel, ceny pozemků se už vyšplhaly hodně vysoko.

eura mince

A tak hrozí, že z onoho plánovaného stavění sejde. Když není, kde stavět, je to beznadějné. Leda kdyby nám snad někdo ty potřebné peníze půjčil…

Ano, to je vlastně dobrá myšlenka. Proč bychom si nepůjčili na koupi takového pozemku peníze od někoho jiného? Jde o rozumnou investici, takže podobnou koupí neprohloupíme, není to něco, u čeho by nás okolí kritizovalo za nemístnou rozhazovačnost. Jenže najít někoho, kdo by nám půjčil tak velké peníze, není přece jenom žádná hračka. Jsou tu sice finanční ústavy, které by na to peníze měly a mohly by nám je půjčit, ale třeba nepůjčí. Že prý máme malé příjmy a záznamy v registrech dlužníků a tudíž nemáme nárok.

eura bankovky

A tak dá třeba i shánění půjčky zabrat. Ale kdo vytrvá a ví své, nakonec půjčku na koupi onoho pozemku sežene. Prospěšnou a dostupnou tu může být třeba hypotéka na pozemek Nebankovní hypotéka od nebankovní společnosti. Ta se totiž nabízí všem, kdo se za ni mohou zaručit adekvátní zástavou nemovitosti, a to vlastně bez ohledu na cokoliv, co by se třeba v bankách stalo důvodem k zamítnutí žádosti o půjčku.

A ani pro vás nebude jistě problém vzít si takovou hypotéku, moci tím pádem zaplatit za vybraný pozemek a začít stavět.