ADDRESS


EMAIL

PHONE

Termální bazény ve Velkém Mederu slaví úspěch


Víte, proč si vybrat pro rekreaci termální vodu, a ne jinou?

Teplota vody zajištěna po celý rok – mnoho venkovních koupališť musí být v zimním období uzavřeno nikoli kvůli nepřízni počasí, ale z důvodu vysokých nákladů na ohřev vody. Výjimkou jsou ovšem termální bazény, kam proudí voda naopak teplejší, takže se spíše musí chladit, než ohřívat, ovšem ochlazovací proces je výrazně levnější. Toto je kupříkladu případ Termálu v Karlových Varech, který byl v provozu již za socialismu, a poskytoval v zimě příjemné chvíle lidem, co se vraceli z lyžařských zájezdů na Klínovec. Ve Velkém Mederu ubytování u termálů je rovněž k dispozici koupel po celý rok, a to jak ve venkovních bazénech, tak i ve vnitřním bazénu.

dívka v bazénu

Minerální ionty – termální voda, vyvěrající z hlubin země, je obohacena ionty minerálních prvků, což má léčivé účinky na organismus. Mnoho lidí se stále stravuje nezdravě, například konzumují bílé pečivo a bílý cukr (cukrovinky), které organismus spíše o minerály okrádají, a tak je doplnění minerálů touto formou poměrně přínosné.

kachnička na hladině

Chlór – v některých bazénech bývá voda přechlorovaná, v termálních bazénech to nebývá zvykem. Chlór se v termální vodě vyskytuje v podobě iontů, anebo se k chlorování vody využívá mořská sůl, která se rozkládá na ionty sodíku a chlóru pomocí speciálního zařízení na elektrolýzu vody.

Lesopark – termální bazény ve Velkém Mederu jsou obklopené vzrostlými stromy, které tamnímu prostředí poskytují příjemné zázemí a možnost procházek a sportovních aktivit. Stromy vyplňují své okolí energií a díky tomu se tu budete cítit mnohem příjemněji, než tam, kde se s vegetací příliš nepočítá. Koupání v tomto prostředí vám umožní využít svého dne na maximum, a pokud máte již vody pod sebou dost, můžete zavítat i někam dál, například do Budapešti nebo do Bratislavy, které jsou odtud vzdáleny jen několik desítek kilometrů.