ADDRESS


EMAIL

PHONE

Skleněné zábradlí upoutá ve vašem domě pozornost na první pohled


Rozhodujete se o tom, jak koncipovat ve vašem domě schodiště a zábradlí a někde jste se doslechli, že by bylo možné využít pro tento účel tvrzené sklo? Co můžete od takového výrobku očekávat?

Bude to dominanta obytného prostoru skleněná zábradlí mají zvláštní moc upoutat na sebe pozornost, i když je to neživý předmět. Ve spojení se schodištěm je to většinou dominanta hal, předsíní, vstupních vestibulů, obývacích pokojů, zimních zahrad, lodžií, balkonů a všech dalších prostor, kde se rozhodnete schody či zábradlí mít.

zábradlí ze skla

Opravdu to není sklo pro výrobu lahví – skleněná zábradlí budí na první pohled dojem, že jsou křehká, a že do nich stačí jen lehce uhodit pěstí a výplň se vysype na tisíc kousků. Tak tomu samozřejmě není, protože se jedná o sklo kalené, jehož pevnost je mnohonásobně vyšší, než u skleněných lahví či sklenic. Tyto materiály jsou certifikované pro stavební účely a jsou naprosto bezpečné a pevnostně dostačující pokrýt běžný provoz v obytném prostoru. V některých případech se ještě vkládá mezi dvě či více vrstev kaleného skla i speciální transparentní fólie, která zabrání případnému pádu osob z větších výšek.

skleněná zábradlí

Nemusíte se obávat roztříštění – když se přece jen sklo poškodí velmi silným úderem nějakého předmětu, nerozsype se tak, že vzniknou velmi ostré a nebezpečné úlomky, s tímto sklem se počítá jako s bezpečnostním, což je obdobou autoskel.

Skla jsou velmi elegantní a opticky zvětšují prostor – jestliže umístíte do relativně malého obytného prostředí dřevěné nebo kovové zábradlí, ukrojí vám z něj část volného prostoru a můžete si tu připadat stísněně. Sklo vám naopak prostor více otevře a provzdušní, získáte tím elegantní vzhled, který bude vypadat luxusně, a který se také hodí do většiny typů interiérů. S trochou šikovnosti jej můžete mít i u retro nebo rustikálního stylu.