ADDRESS


EMAIL

PHONE

Podvody jsou všude


Podvodů je mnoho druhů. Podvodníci jsou velice vynalézaví, co se týče způsobů jak od někoho získat peníze. Mnozí podvodníci dokonce zašli tak daleko, že už dokážou napodobit e-shopy, takže podvodná stránka vypadá k nerozeznání od pravého e-shopu. Když si ničeho nevšimnete a nakoupíte tam, podvodník si dokonce zkopíruje vaši platební kartu a vysaje z vašeho bankovního účtu všechno co na něm máte. A obrana? Jedině si důkladně kontrolovat, kde nakupujete. Ideální je mít zvlášť platební kartu na nakupování online.

bankomat peníze

Smyšlené pohádky stále zabírají
Snad nemine týden, kdy by v médiích neproběhla zpráva o tom, jak se nějaký podvodník zmocnil peněz prostřednictvím hlouposti daného člověka. Většinou jsou to ženy, které naletí někomu kdo se vydává za lékaře v zahraničí, vojáka na misi nebo někoho z rodiny, a pošlou mu všechny peníze. Zpátky už je nedostanete.
Velice populární druh podvodu je takový, že si něco koupíte na internetu mimo e-shop. Často jde o bazary, ať už na sociálních sítích a nebo na těch klasických, a pošlete peníze předem. Zboží potom neuvidíte, a nebo vám přijde třeba řepa nebo cihla. A pokud nemáte adresu podvodníka, ani Policie vám nepomůže.

policie klepeta

Ve všech těchto případech jde o situaci, kdy se na váš úkor někdo neoprávněně obohatí. Má samozřejmě povinnost peníze vrátit, ovšem je jasné že k tomu téměř na 100 % nedojde. V takovém případě budete muset navštívit Policii a podat trestní oznámení za neoprávněné obohacení. I když se Policie snaží dělat co je v jejích silách, často dojde vyšetřování do bodu, kdy je odloženo pro nedostatek důkazů nebo třeba pro případ kdy pachatele nelze dostatečně identifikovat. I přesto stojí za to zkusit bojovat dalšími prostředky. Někdy se stane zázrak a podaří se peníze, nebo alespoň jejich část, nakonec vymoct zpět. Není to ale příliš častý konec.