ADDRESS


EMAIL

PHONE

Jak dezinfikovat vodu?

Letní pařáky jsou nedílnou součástí i českého klimatu, což je na jednu stranu dobře, zvláště po studené zimě, na stranu druhou je to problém. Mnoho lidí nemá totiž tropy rádo. Příliš velké vedro totiž unavuje a člověk během něj dokonce nemůže ani zamhouřit oka. Bojovat proti tomuto klimatickému jevu se však dá poměrně účinně, třeba pravidelným koupáním. Ideální jsou k tomu veřejná koupaliště, případně rybníky a přehrady. Tato místa však bývají během léta doslova přeplněná, což ne každému vyhovuje. Z toho důvodu je dobré investovat své finance do vlastní vodní plochy na zahradě.

Tato plocha však nestojí peníze pouze při jejím zakoupení, ale majitel musí platit i následně, a sice za péči o vodu. ta by měla zůstat maximální měrou čistá, čehož není snadné během letních veder dosáhnout. Hodně k tomu mohou pomoci vhodné dezinfekční přípravky.

Dívka u bazénu

Co vybrat?

V tomto ohledu je možné i u nás vybírat z celé řady produktů. Kdo nechce příliš dlouho tápat, měl by sáhnout po klasice ve formě chlóru. Ten je nejen účinný, ale zároveň se dá sehnat i za dobré peníze. Navíc je možné si chlór pořídit v celé řadě forem, třeba i tekuté. Nejedná se však o zcela bezproblémový přípravek. Hlavně při vyšší koncentracích může dráždit sliznice i pokožku. Když k tomu dojde, bude nejlepší sáhnout po jiném typu dezinfekce, třeba po prostředcích na bázi kyslíku. Tato bezchlórová chemie je sice finančně trochu náročnější, na druhou stranu fungují podobně jako chlór, a navíc nejsou vůbec cítit ani nedráždí pokožku. Další možností je pak třeba mořská sůl. Ta nejenže čistí, ale zároveň působí velmi dobře na pokožku. Aby však fungovala podle předpokladů, je nezbytné ji doplnit o vhodnou solonizační jednotku.

Plavec

Nejen mikroskopická, ale i okem viditelná špína není v bazénech vítána. A proto je potřeba s ní zatočit, ideálně v rámci preventivních opatření. V tomto ohledu se nejvíce osvědčily bazénové plachty, jež dokáží nejen působit protektivně, ale zároveň některé verze zvládnou vodu i ohřívat. Pomáhá jim v tom sluneční svit.