ADDRESS


EMAIL

PHONE

Opouštíme město a stěhujeme se na venkov


Rozhodli jste se dát městu „sbohem“ a odstěhovat se do venkovské oblasti? Máte už po krk smogu, hluku a napjatých mezilidských vztahů? Pak nezapomeňte na některé zásadní momenty, aby vaše stěhování bylo spíše famózním završením vašeho pečlivě připravovaného plánu.

krabice na stěhování

Začněte komunikací se stěhovací firmou – v následujícím odstavci vám prozradíme, proč objednat stěhovací firmu ve velkém předstihu pěti až šesti týdnů. Tento termín se snažte dodržet, zejména pokud se stěhujete z Prahy nebo z většího města, kde je nedostatek parkovacích míst.

Parkování – pět nebo šest týdnů v předstihu je důležitých proto, abyste na informační schůzce se zástupcem stěhovací firmy zjistili, jak velké vozidlo bude k dispozici, abyste pro něj mohli rezervovat na odboru dopravy příslušného magistrátu parkovací prostor. A proč tak dlouhá doba předem? Protože úředníci mají ze zákona limit třiceti kalendářních dnů vyřízení vaší žádosti, takže kdybyste zažádali o parkovací místo cca tři týdny či čtrnáct dnů před stěhováním, vaše žádost do té doby nemusí být vyřízena a stěhováci nebudou mít kde zaparkovat, což bude obrovský malér.

stěhovací rudl

Na informační schůzce požádejte o balicí materiál – některé stěhovací firmy mají k dispozici k pronájmu či k prodeji kartonové krabice a bublinkovou a stretch fólii. S těmito materiály byste měli vystačit na balení všech vašich věcí, pouze si dokoupíte lepicí pásku, případně nůžky, provázek a popisovací lihový fix.

Stěhování nechte na středu – víte, proč je právě středa ideálním stěhovacím dnem (nejen) stěhování z Chrudimi? Protože se láme pracovní týden, lidé nejsou tolik vystresovaní jako v pondělí a v úterý, blíží se víkend a je obecně v povědomí veřejnosti větší klid. Ve čtvrtek a v pátek si vezměte (spolu se středou) dovolenou a využijte čtyři dny včetně víkendu na poklidné vybalování věcí na novém místě.