ADDRESS


EMAIL

PHONE

Látkové pleny dosud žádný jiný materiál nepřekonal


Víte, co je to bavlna, a jak se sklízí? Bavlna je jednoletá rostlina, která po dokončení svého vývojového cyklu vytváří plody, svou velikostí připomínající pingpongový míček. Každý plod po dozrání praskne a uvolní jemné chomáčky chmýří, z nichž se pak vyrábí bavlněná vlákna a následně textilie. Bavlna je tedy čistě přírodní záležitost a do hry tu nevstupuje vůbec žádná syntetika. Jediné syntetické materiály, s nimiž se bavlna v procesu zpracování setkává, mohou být barviva, a zde pak záleží na tom, o jaké barvy se jedná, zda jsou toxické a škodlivé nám lidem i životnímu prostředí, či nikoli.

roztomilé batole

Jestliže si toto uvědomíte, pak vám bude zřejmě jasné, že to nejlepší, co můžete dát do výbavy svým narozeným dětem, je bavlněná tkanina bez syntetických barviv. A právě tím se může pochlubit sada látkových plen. Bavlněné pleny jsou tradiční výrobek, lidé si je nemohli vynachválit již za socialismu a mnozí z nich poté, co vyzkoušeli pleny jednorázové, napuštěné chemickými látkami pro zlepšení absorpce tekutin, přešli zpět na tuto klasiku. Látkové pleny se ničím nenapouští a máte zde jistotu, že vaši kojenci a batolata nebudou do svého malého, vyvíjejícího se tělíčka, absorbovat nebezpečné škodliviny.

malá Eva

Až pleny doslouží

Životnost látkových plen je poměrně dlouhá, vydrží v celistvém stavu bez potrhání desítky pracích cyklů, ale přece jen někdy nastane den, kdy se musíte rozhodnout pleny nahradit novými a ty staré vyřadit. Není ale dobrý nápad vyhazovat je do kontejneru s komunálním odpadem, využijete je v domácnosti na celou řadu situací, například:

Dílna – muži velmi ocení, když jim věnujete sadu potrhaných plen do garáže a do dílny. Pleny jsou potřebné pro utírání štětců od barev, olejových skvrn, šmíru, prachu a bláta.

Prachovka i hadr na podlahu – bavlna je nejpříjemnější materiál na dotek a kdo je citlivý na syntetické tkaniny, tomu mohou vadit i tolik vyzdvihované utěrky z mikrovlákna.