ADDRESS


EMAIL

PHONE

Jak se obléknout na ples?


Ples je důležitá událost v životě každé ženy. Ať už jde o malý ples někde na vesnici, nebo velký ples v Opeře, každá žena chce ten den vypadat co nejlépe. Jak se ale obléknout, abychom byly za princezny a neporušily pitom žádný dress code? Jednotlivé dress code se liší dle toho, o jaký ples jde. Někde na vesnici na plese který pořádá myslivecký spolek vám nějaký přešlap projde spíše, než na velkém, honosném plese. Ale určitě je důležité dodržovat alespoň zásadní pravidla.

žena

Oblečení je tedy to nejdůležitější. Nebudeme se bavit o pánských oblecích a který zvolit, zaměříme se a dámy. Důležité je říci, že vzhledem k dnešní době už není nutností, aby měly ženy šaty. Pokud nejste šatový typ, vůbec nevadí. Můžete svolit například společenský overal, který vypadá skvěle ve spojení s vysokými podpatky. Možností je také dámský společenský oblek, který vypadá na ženách velmi elegantně a až nečekaně žensky. Většina žen ale volí šaty. Krátké šaty vám projdou na menších plesech, ale obecně můžeme říct, že na ples se hodí spíše šaty dlouhé. Můžete zvolit šaty podle své libosti, klidně velmi jednoduché a střídmé, nebo naopak dlouhé luxusní plesové šaty. Pokud už volíte šaty krátké, pamatujte, že byste s délkou neměly chodit nikdy nad kolena, jelikož taková délka se hodí někde na párty, ale rozhodně ne na společenské akce.

korunka

A co obutí? Nejlépe k šatům samozřejmě vypadají vysoké podpatky, ovšem nejsou nutností. Vyhněte se botám s otevřenou špičkou, protože dress code takových akcí vyžaduje, abyste měly pod šaty punčochy. Ty v botách s otevřenou špičkou nevypadají dobře. Pokud už je zvolíte, zvolte k botám punčocháče, kde nepůjde vidět na špičce šev, a z dálky tedy nebude poznat, že nějaké punčocháče máte. Pokud nechcete nosit vysoké podpatky, skvěle k šatům poslouží i například baleríny, ovšem existují lodičky i na velmi malém a širokém podpatku.